Stiletto Kullanım Önerileri

Stiletto Kullanım Önerileri

Ülkemizde özellikle çok da uzun olmayan bir süre öncesine kadar önemli bir moda dönüşümü yaşandığını ifade edebiliriz. Çok hızlı bir biçimde farklı ürünlerin hayatımıza giriş yapması birçok kombinin inanılmaz derecede renkli hale gelmesine ve güç kazanmasına olanak tanımıştır. Bu noktada en çok tercih edilen parçalar arasında çeşit ayakkabı modelleri de yer alır. Özellikle bunlar arasında topuklu kategoride yer alan stiletto neredeyse klasik kombinlerin olmazsa olmazı haline gelmiştir. Her kadının dolabında mutlaka bir çeşidinin olması oldukça normal bir durumdur. Kıyafet kombinasyonu hazırlarken adeta temel bir ihtiyaç haline gelen stilettoların kullanımı hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler vardır. Nitekim çok fazla kullanım alanı olmasına rağmen kullanım hataları da çok fazladır. Bu açıdan kadın veya erkek ev terliği kadar yaygın bir kullanımı olduğunu kabul etmek gerekir.

Topuklu modeller arasında kadın terlik modelleri hariç bir ayakkabı formatındaki en yaygın ayakkabılar stilettolardır. İtalyanca bir kelime olan ayakkabının menşei de aynı yere dayanmaktadır. Özellikle sivri burun olmaları ile dikkat çekmektedir. Diğer taraftan topuk boyları 5-7 cm arasında normal seviyede kabul edilir. Daha yüksek stilettolar olsa da genel olarak bu ayakkabıların çok yüksek topuklu olmadığı görülmektedir. Stiletto kullanımı ile ilgili olarak öncelikle klasik kullanımlardan başlamak gerekir. Klasik tercihlerde özellikle pantolon ceket takımlarının altına stilettoların ciddi derecede modern bir havayı meydana getirdiğini ifade edebiliriz. Burada özellikle neon renklerin tercih edilmesi çarpıcı bir etkiyi ortaya çıkaracaktır. Diğer taraftan midi elbiselerin altına tercih edilen stilettoların da oldukça başarılı olduğunu ifade edebiliriz. Stiletto kullanımına dair yapılabilecek en önemli yanlış ise mini eteklerin altına tercih edilmesidir. Özellikle iddia sahibi olan parçanın etek olmasının dışında bir de stiletto eklemesinin yapılması tam tamına ağırlıktan düşen bir kombinasyonu ortaya çıkarır.

Muya ülkemizde hem ayakkabı ve hem de terlik seçenekleriyle kullanıcının güvenini kazanmış yerleşik firmalar arasında yer almaktadır. Bu anlamda her yaşa uygun ürünleri ile hem konforu ve hem de estetiği kullanıcılarına temin eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir