Saç Kurutma Makinesi Tavsiyeleri

Özelliklerine Göre Saç Kurutma Makinesi

En iyi saç kurutma makineleri doğal olarak profesyonel amaçla üretilen saç kurutma makineleridir. Ancak bu makineler hakkında sıradan kullanıcılar çok deneyimli değillerdir.
Bu makalede size profesyonel olarak saç şekillendirmek ve hızlı saç kurutma amacıyla kullanılan en iyi saç kurutma makinelerinden bahsedeceğiz.
En iyi saç kurutma makinesi hangisidir sorusunu detaylı şekilde açıklayacak ve saç kurutma makinesi tavsiye ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

saç kurutma makinesi tavsiye

Saç Kurutma Makinesi Öneriler

Saç kurutma makinesi tercihinde rehber olacak bilgiler vermeye başlamadan önce vakti sınırlı olanlar için doğrudan pişman olmayacakları profesyonel saç kurutma makinesi önerileri yapmak istedik.
Bu listede yer alan ürünler memnuniyet oranı yüksek markalar arasından seçilmiştir ve fiyat fayda dengesi gözetilerek hazırlanmıştır. İyi bir saç kurutma makinesi almak isteyen, saç şekillendirmek isteyen veya hızlı saç kurutmak isteyenler için pişman olmadan alacakları marka modeller şöyle sıralanabilir:

En İyi 3 Saç Kurutma Makinesi Modelleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (299TL)

    Turbobella hem 2700 Watt ile piyasadaki en güçlü saç kurutma makinesi olduğu için hem de Türkiye’de imal edilmesiyle fiyat olarak en ekonomik profesyonel saç kurutma makinesi olduğu için listemizin en tepesinde bulunuyor. Ayrıca ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağladığından tercih listesinde ilk sıraya yazılması gereken saç kurutma makinesi.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (3000 TL)

    Amerika’dan ithal edilen Dyson Supersonic saptan motorlu tasarımı ile geleneksel saç kurutma makinelerinin arasından sıyrılıyor. Yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın tek negatif yönü 3 bin lira civarındaki fiyatı.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (1000 TL)

    İtalyan saç kurutma makineleri kuaför dünyasında ciddi markalardır. Uzun yıllardır profesyonel saç kurutma makineleri üreten Parlux de hala bir çok kuaförün tercihi olmaya devam ediyor. Son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu cihazlar son yıllarda euro kurundaki yükseliş nedeniyle 1000 liranın üzerinde satılıyor.

profesyonel saç kurutma makinesi

En İyi Saç Kurutma Makineleri Nasıl Seçilir?

Profesyonel saç kurutma makineleri her türden marka model ürünlerin satıldığı genel sanal mağazalarda ve teknoloji sitelerinde maalesef bulunmuyor. Bu ürünler peki nerelerde bulunuyor derseniz de sadece kuaför ve güzellik sektörüne özel satış yapan toptancılarda ve bu toptancıların sitelerinde bulunuyor diyebiliriz.
Piyasada eğer araştırırsanız göreceksiniz profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü gibi elektrikli ev aletleri üretimi yapan üreticilerin profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel saç kurutma makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebildiklerini de söyleyebiliriz.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel saç kurutma makinesi gibi sunularak satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel saç kurutma makinesi markaları hakkında detaylı bilginizin olmadığını düşünüyorsanız daha fazla bilgi yığını  aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları ne kadar?

saç kurutma makinesi fiyatları

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Fiyatları

Profesyonel saç kurutma makinesi fiyatları da, ürün satın alırken belli bir ölçüde rehberlik yapabiliyor. Mesela daha da detay verip örneklendirecek olursak piyasada 250 liranın altında profesyonel bir saç kurutma makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri günümüzde direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liraları görmüş olan saç kurutma makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performans içeriğinde demek oldukça yanlış olur. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor çünkü .
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak rakiplerine göre daha uygun 300 lira civarında satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığıyla yola çıkmak saç kurutma makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel saç kurutma makinesi

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Markaları Hangileridir?

Eğer saç kurutmasında amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak da  oldukça avantajlı olduğu için aşağı yukarı her bütçeye uygun olacaktır.
Eğer kısa saçlara sahipseniz, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en mantıklı olan seçim ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel saç kurutma makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel saç kurutma makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför saç kurutma makinesi

En İyi Saç Kurutma Makineleri Kaç Watt Güçtedir?

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Piyasada satılan en güçlü saç kurutma makinesi 2700 watt gücündeki Turbobella ion9000’dir.
Bir çok makine üzerinde yazan 3000-4000-5000 gibi rakamlar kullanıcıları yanıltmak amacıyla yazılmaktadır. Bu ürünler model numaralarını sanki watt gücü gibi göstererek tüketicilerin gözlerini boyamaya çalışırlar.
En iyi saç kurutma makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Kuaför saç kurutma makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel saç kurutma makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför saç kurutma makineleri ise saatlerce çalışmak ve saç kurutma çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların saç kurutma makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi saç kurutma makinesi markalarından da bahsettik.

Profesyonel Saç Kurutma Makinesi Yorumları

Saç kurutma makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi saç kurutma makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir