Netflix’te Yer Alan Friends Dizisi

Netflix’te Yer Alan Friends Dizisi

Friends dizisi ilk olarak NBC kanalında yayımlanmış olup daha sonradan Netflix platformuna yüklenmiş olan bir dizi serisidir. Friends dizisi, ilk kez 22 Eylül 1994 tarihinde yayımlanmış olup 10 sezon boyunca devam ederek en son 6 Mayıs 2004 tarihinde yayımlanmıştır. 10 sezondan oluşan bu dizi durum komedisi türünden bir dizidir. Toplam 236 adet bölümünün çekimi yapılmış ve seyirciye sunulmuştur. İzleyenler tarafından yapılan değerlendirmede ise %94 oranında beğeni toplamış olan bir dizdir. Friends, David Crane ve Marta Kaufmann tarafından yaratılmış olup Amerikan asıllı bir dizi serisidir. Bu dizi, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perry gibi birçok oyuncunun da dahil olmuş olduğu bir komedi dizisidir.

Friends Dizisinin Konusu Nedir

Friends dizisi oldukça fazla bölüme ve sezona sahip olan bir dizidir. Çoğunlukla durum komedisi olup bazen romantik tür içerisinde de yer almıştır. Dizinin konusunda ise Rachel Green karakteri ön planda yer almaktadır. Rachel Green düğününden kaçarak New York’ta bir restoranda aşçılık yaptığını bildiği çocukluk arkadaşı olan Monica Geller’i bulmaya gider. Rachel, arkadaşı Monica’nın evine yerleşir. Bu evde ise Monica’nı arkadaşları bulunur. Buradaki insanlar ise müzisyen, masöz, iş adamı gruplarındandır. Bu evde bulunan arkadaşlar bir grup oluşturur ve birlikte vakit geçirirler. Bunun üzerinde ise bu grubun yaşadıkları, başlarından geçenler ve diğer tüm olaylar dizide ele alınır. Joey’in rol seçimi ve Rachel’in iş arama konusu da dizide konu edilmiş olan diğer olaylardandır. Dizi genel olarak komedi türünde işlenmiş olan bir dizi türüdür.

Friends Dizisi Nereden İzlenebilir

Friends dizisi ilk yayınlandığı zamanlar NBC kanalında olmasına rağmen 2016 yılında Netflix platformunun tüm dünyaya yayılmış olmasıyla 2018 yılında Netflix platformuna da yüklenmiştir. Netflix platformunda olan Friends dizisinin erişimi için platforma bir üyelik ya da aboneliğin bulunması gerekir. Bu abonelik ücretli bir abonelik olacağından dolayı internette bazı sayfalarda ücretsiz olarak film ve dizilere erişim sağlanabiliyor. İnternette netflix ücretsiz izle ya da netflix film izle etiketleri ile aratma yapılarak sayfalara ve platformda olan dizi, filmlere erişim sağlanabilir. Bu sayfalardan ve Netflix platformundan Friends dizisine erişim sağlanıp, izlenmesi oldukça mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir