Hindistancevizi yağı peelingi

Hepimiz pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak isteriz. Doğru cilt bakımı ile bu imkansız değil. Ölü hücrelerden arınmaya, vücudun nem dengesini korumaya ve derinin yenilenmesine yardımcı olan peelingler ile sağlıklı cilt bakımı mümküni.

Evde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal peelingler ile cilt bakımınızı ideal şekilde yapabilirsiniz.

Hindistancevizi yağı peelingi

En iyi vücut peelinglerinden birisi de evde kolayca hazırlayabileceğiniz Hindistancevizi yağı peelingidir. Peelingi hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, Hindistancevizi yağının Soğukpress (raw cold pressed) ve organik olmasıdır. Evde hazırlayabileceğiniz bu peeling size hem kolaylık sağlayacak hemde oldukça ucuza gelecek. Hindistanceviziyağı peelingini, haftalık ya da aylık bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Malzemeler

– 1/4 bardak Hindistanceviziyağı

– 1/2 bardak esmer şeker

– 1 limon ya da birkaç damla organik limon yağı

Hazırlanışı

Tüm malzemeyi bir kabın içerisinde hepsini karıştırıyoruz, eğer peelinginizin kıvamı biraz daha sulu olsun isterseniz limon suyunu ona göre ayarlayabilirsiniz.

Uygulanışı

Peelingi vücudumuzda dairesel hareketler çizerek ve hafif baskı yaparak uyguluyoruz, unutmayalım her türlü masaj hareketi el ve ayaklarımızdan kalbe doğru olmalıdır.

Kendimize bakım yaparken kullandığımız malzemelerin doğal olması çok önemli, çünkü cildimize uyguladığımız her şey edilir ve systemic dolaşıma katılır. Eğer içinde toksik materyaller varsa depolanıp, organ fonksiyonlarını bozarak yaşlanmamızı da hızlandırmış olur. Bu anti-aging bakımı hem cildimizi yeniler hem de üzerimizde harika bir koku bırakır.

Kaynak: herhaberi.com

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir