Boston Celticsin Başarılı Oyuncusu Jaylen Brown Hakkında Merak Edilen Her Şey Haberimizde

Boston Celticsin Başarılı Oyuncusu Jaylen Brown Hakkında Merak Edilen Her Şey Haberimizde…

Jaylen Brown, Boston Celtics takımında oynayan başarılı bir basketbolcudur. 24 Ekim 1996 tarihinde Marietta, Georgia’da doğan Brown, kolej kariyerine Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de başladı. Burada, iki sezon boyunca üniversite basketbol takımı Golden Bears için oynadı.

2016 NBA Seçmeleri’nde Boston Celtics tarafından üçüncü sıradan seçilen Jaylen Brown, NBA kariyerine Celtics formasıyla başladı. İlk sezonunda takımının düzenli rotasyonunda yer alan Brown, ikinci sezonunda ise daha önemli bir rol oynadı ve istikrarlı bir performans sergiledi. betist

Jaylen Brown, sonraki sezonlarda da performansını arttırdı ve Celtics’in en önemli oyuncularından biri haline geldi. Özellikle 2020-2021 sezonunda, Celtics’in en skorer isimleri arasında yer aldı ve maç başına 24.7 sayı ortalamasıyla oynadı. Ayrıca, 2021 NBA All-Star maçında da yer aldı ve Doğu Konferansı takımının en skorer ismi oldu.

Hem Saha İçinde Hem Saha Dışında Başarılı Bir Kariyer

Jaylen Brown, sadece saha içinde değil, saha dışında da başarılı bir kariyere sahiptir. Sosyal adalet konularında aktif bir rol alan Brown, özellikle siyahların karşılaştığı adaletsizliklere dikkat çekmek için çaba göstermektedir. Ayrıca, Harvard Üniversitesi’nde liderlik eğitimi programına katılmış ve bu konuda da kendisini geliştirmiştir.

Jaylen Brown ayrıca uluslararası basketbolda da önemli bir rol oynamaktadır. 2019 FIBA Basketbol Dünya Kupası’nda ABD Milli Takımı’nın bir parçası olarak yer aldı ve takımının en önemli oyuncularından biri oldu. Brown, turnuvadaki maç başına ortalama 14.7 sayı, 6 ribaund ve 1.6 asist ile oynadı.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir